...děti chtěj tam, kde bude prča...

Rekreační středisko Borek u Miletína

Tento rekreační areál patří k největším v České republice a zároveň podle našeho názoru k těm nejtáborovějším.

U nás zažijete uprostřed lesů v absolutním klidu nefalšovanou tábornickou náladu a romantiku. Táborové aktivity zde nikoho neruší, děti jsou v bezpečí a hlavně vás neobtěžuje signál mobilního telefonu :) .

Možná vám to přijde jako zvláštní, dávat za přednost nějaký nedostatek, ale tábory nebo školy v přírodě mají probíhat v klidu a nerušeně a zvonění telefonu určitě nepatří k odpočinku. A pokud chcete přeci jenom zůstat v kontaktu se světem, tak některých místech nad táborem signál chytnete, alespoň se protáhnete.

 

Rekreační areál Borek má skoro devadesátiletou tradici.

Ve dvacátých letech minulého století byl postaven jako skautská táborová základna, během válečných let sloužil k rekreací protektorátní mládeže, v následujících letech k rekreací odborových organizací. Před pěti lety se stal Borek táborovou a rekreační základnou a neustále se snažíme ho vylepšovat.

 

Kapacita ubytování je v maximálním rozsahu cca 200 osob, ale doporučujeme spíše počet kolem 150 ubytovaných. Můžete spát na hlavní budově s kapacitou cca 60 osob, na chatkách, kterých máme 25 po čtyřech lůžkách, unimo objektu s cca 30 lůžky a na chatě Babeta, která pohostí cca 10 táborníků.

 

K dispozici máme velkokapacitní kuchyň až pro 250 strávníků, budovu s diskotékovou místností, tělocvičnu a poměrně velkou jídelnu. A máme vlastní koupaliště!

 

V blízkém okolí tábora se nachází obrovská spousta všelijakých turistických cílů. Hrad Pecka je od tábora vzdálen cca pět kilometrů a je to pěkný pěší výlet, prohlídka hradu je příjemná a na náměstí se i dobře najíte či zamlsáme.

Cca jedenáct kilometrů je Dvůr Králové nad Labem a co k tomu dodat? ZOO! Pro menší děti je to spíše na autobus, ale ti starší dojdou!

Moc pěkná je také Zvičina, což je nedaleký kopec s rozhlednou, stánkem se suvenýry a občerstvením, je zde nádherný výhled a vesnička Zvičina na úpatí kopce je skutečně malebná.

Potom doporučujeme navštívit pět kilometrů vzdálený Miletín a ochutnat místní specialitu - Miletínské modlitbičky, nebo trubičky v Hořicích a případně si projít Lázně Bělohrad.

Vyhledávání

Kontakt

Kamila Lubasová Nová Ves nad Nisou 108
468 27 Nová Ves nad Nisou
724 073 669

Novinky

V této rubrice nejsou žádné články.

 Děkujeme našim sponzorům a partnerům: 

www.prodeti.cz

 

Dětský tábor

Letní dětské tábory, katalog rekreací pro děti.

88x31

Borovice.cz